2019 Uygun konut kredisi veren bankalardan kredi kullanacaklar Halk Bank, Vakıf Bankası, Ziraat Bank ve Ak Bank gibi birçok banka kuruluşundan kredi talebinde bulunabilmektedir. Bu bankalar sundukları kredi kullanımda düşük faiz oranlarını kullanmaktadır. Geri ödeme planlarında ise kişinin kolaylıkla ödeyebileceği taksit uygulamaları oluşturmaktadır. Konut kredilerine başvuru için bankaların şubeleri ziyaret edilerek, konut kredisi başvuru formu doldurulmaktadır. Başvuru formuna ek olarak gerekli evraklar sunulmalıdır. Kredi olanakları açısından en uygun konut kredisi veren bankalara başvurunun nasıl yapılacağı, gerekli evrakların neler olduğu ve sağlanan kredi limitleri yazı içerisinden öğrenilebilmektedir.

Sitemizden emekliye faizsiz kredi veren bankalar yazımıza bakabilirsiniz.

En Uygun Konut Kredisi Halk Bank

Halk bank konut kredisi kullanacaklar düşük faiz oranlarından yararlanarak aylık uygun miktarlarda geri ödeme seçeneklerinden yararlanmaktadır. Banka gelir yapısına uygun koşullar içerisinde taksitlendirme yapmakta ve uzun vade imkanları tanımaktadır. Bankanın sağladığı kredi limiti ev satın alımında rahatlatıcı etki yaratmaktadır. Halk Bank uygun konut kredisi olanakları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Halk Bank 100 bin tl konut kredisi limitini, aylık 1.428 tl geri ödeme olanağı ile sunmaktadır. Kredi limiti üzerinden uygulanan faiz oranı % 0.99 olup, 120 ay vade seçeneği sağlanmaktadır.
 • Halk Bank 200 bin tl konut kredisi limitini, aylık 2.612 tl geri ödeme seçeneği ile oluşturmaktadır. Kredi limiti üzerinden uygulanan faiz % 0.99 olup 144 ay vade seçeneği ile ödemeler yapılmaktadır.
 • Halk Bank kredi faiz oranı bankalar arasında yer alan en düşük faiz oranlarındandır.

Konut kredisi başvuruları Halk Bank şubesine yapılmaktadır. Konut kredilerinin başvurularının nasıl yapılacağı ve istenilen evraklar son başlık içerisinde yer alan paragraftan öğrenilebilmektedir.

En Uygun Konut Kredisi Ziraat Bankası

Ziraat Bankası konut kredisi kullanıcıları geri ödeme planlarında bulunan taksitler üzerinden düşük tutarlı ödeme imkanı sağlamaktadır. Ziraat bankası Türkiye’de bulunan bankalar arasında uygun faiz oranları kullanan bankalardan biridir. Düşük faiz oranı üzerinden farklı tutarlarda kredi kullanımı sağlamaktadır. Ziraat Bankasının sunduğu en uygun konut kredisi özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ziraat Bankası 224 bin tl kredi limiti kullanımını, aylık 3.144 tl geri ödeme olanağı ile sağlamaktadır. Bankanın uyguladığı faiz oranı % 0.99 olup, vade seçeneği 124 ay olarak ayarlanabilmektedir.
 • Ziraat Bankası 309 bin tl kredi limiti kullanımı için aylık 3.648 tl geri ödeme taksiti uygulamaktadır. Kredi limiti üzerinden uygulanan faiz % 0.99 oranındayken, kredinin vade süresi ise 180 ay olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası en uygun konut kredisi başvurusunda bulunmak için Ziraat Bankası şubelerinin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında istenilen evraklar son başlık içerisinde bulunmaktadır.

En Uygun Konut Kredisi Vakıf Bank

Vakıf bank konut kredisi özellikleri arasında düşük faiz oranı kullanılması yer almaktadır. Düşük faiz oranları kredi ödemelerinin uygun miktarlar üzerinden sağlanmasına olanak oluşturmaktadır. Vakıf Bankası kredi kullanıcıları vade olanaklarında uzun seçeneklerden faydalanmaktadır. Vakıf Bankasının sunmuş olduğu uygun konut kredisi limitleri ve vade seçeneklerinin bir kaçı şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Vakıf Bankası, 200 bin tl kredi limiti kullanımı için aylık 2.800 tl geri ödeme olanağı sunmaktadır. Konut kredisi üzerinden uygulanan faiz oranı % 0.99 olup, 124 ay vade seçeneği sağlanmaktadır.
 • Vakıf Bankası, 315 bin tl kredi limiti kullanımı için aylık 3.900 tl geri ödeme koşulu sunmaktadır. Konut kredisi üzerinde uygulanan faiz oranı % 0.99 iken geri ödemede 159 ay vade imkanı sağlanmaktadır.

Vakıf Bankasının uygun konut kredisi seçeneklerine banka şubeleri aracılığı ile başvuru sağlanmaktadır. Başvuru için gerekli evraklar ve başvurunun nasıl yapılacağı son başlık altında bulunana paragraftan öğrenilebilmektedir.

En kolay kredi veren bankalar için linke tıklayınız.

Uygun Konut Kredisi İş Bankası

Konut kredisini İş Bankasından kullanacaklar banka şubesine başvuru gerçekleştirerek kredi talebinde bulunmalıdır. İş Bankasının sunduğu konut kredilerinin faiz oranları ve geri ödeme taksitleri uygun yapıda sunulmaktadır. Banka tarafından sunulan konut kredisi limitinin geri ödemesi için uzun vadeli olanaklar oluşturulabilmektedir. Bankanın sunmuş olduğu en uygun konut kredisi seçeneklerinden birkaçı şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İş Bankası, 100 bin tl tutarında kredi limiti kullanımı için aylık 1.643 tl ödeme miktarı talep etmektedir. Konut kredisi üzerinde uyguladığı faiz oranı % 1.29 olup, vade süresi 120 ay olarak belirlenmiştir.
 • İş Bankası, 200 bin tl tutarındaki kredi limiti kullanımı için aylık 3.286 tl geri ödeme miktarı talep etmektedir. Konut kredisi üzerinde uygulanan faiz oranı % 1.29 olup, 120 ay vade seçeneği sunulmaktadır.

İş Bankası uygun konut kredisi olanaklarına başvuru sağlamak için şubelerin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında istenilen evraklar ve başvurunun nasıl yapılacağı son başlık içerisinden öğrenilmektedir.

En Uygun Konut Kredilerine Başvuru

Uygun konut kredilerine başvuracaklar yukarıda seçmiş oldukları her hangi bir bankanın şubesine gitmelidir. Şubelerde bulunan müşteri temsilcileri aracılığı ile konut kredisi başvuru formu doldurulmaktadır. Müşteri temsilcisi kişilerden forma ek olarak evrak talep etmektedir. Başvuru için gidilecek banka hangisi olursa olsun en uygun konut kredisi başvurusu için götürülecek evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Kişi adına kayıtlı elektrik, su, doğalgaz faturalarından biri
 • Maaş bordrosu fotokopisi
 • Konut kredisi kullanacak kişi şirket sahibi ise vergi levhası fotokopisi
 • Konut kredisi kullanacak kişi emekli ise maaş cüzdanı fotokopisi
 • Satın alınacak konutun kat mülkiyeti fotokopisi

Bu evrakların şube ziyaretinde müşteri temsilcisine iletilmesi ve konut kredisi başvuru formuna eklenmesi ile başvuru işlemi tamamlanmaktadır. Kredinin onaylanması durumunda form üzerinde yer alan iletişim bilgisinden banka kişileri haberdar etmektedir. Onaylanan krediler şubeler aracılığı ile nakit olarak ve ya kişinin mevduat hesabına aktarılarak teslim edilmektedir.