2017 Hac ve Umre Fiyatları

Borsa Ne İşe Yarar?

2017 Hac ve Umre fiyatları belli oldu. Buna göre Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2017 yılı Hac ve Umre fiyatları açıklandı. Yazımızda bu fiyat bilgilerini bulabilirsiniz. 

2017 yılında Hac ve Umre ziyareti yapmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri konu Hac ve Umre fiyatlarıydı. Önce kura başvuruları yapıldı. Sona kura sonuçları açıklandı ve son olarak da kurayı kazanan kişilerin söz konusu ziyaret için ceplerinden ne kadar para çıkacağı açıklandı. Hac ve Umre ziyareti yapmak isteyen şehit aileleri ve gazi yakınları kuraya girmeden bu haklarından faydalanabilecekler.

Hacı Adayları Hac ve Umre Ziyareti’ne Ne Kadar Masraf Yapacaklar?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan kura sonuçlarına göre Hac ve Umre ziyaretine hak kazanan Hacı adayları otel ve yol masrafları hesaba katılırsa çok harcama yapacaklar. Kesin kayıt hakkı kazanan bu adayların bir de yedek adayları bulunuyor. Yani kesin kayıt hakkı kazanan fakat kayıt yaptırmayan adayların yerine yedek adaylar kesin kayıt hakkı kazanabilecekler.

Bu yıl çekilen kuralara 1 milyon 892 bin 724 kişi başvurdu. Ancak bu kişilerin arasından sadece 80 bin kişi kesin kayıt hakkı kazanabildi. Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl düzenleme konusunda farklı bir yol izledi. Başlanlık, hacı adaylarına hem oda tercihi konusunda hem de otel tercihi konusunda seçenekler sundu.

2017 Yılı Hac Organizasyonu Hac ve Umre Fiyatları

2017 yılında Hac ve Umre ziyareti yapmak için kesin kayıt hakkı kazanan kişiler bu yıl Hac Organizasyonu kapsamında hem otellere hem de ulaşım masraflarına yüksek ücretler ödeyecekler. Bu ücretleri hem görselde hem yazımızda bulmanız mümkündür. Organizasyon kapsamında bulunan oteller Otel-2, Otel 1/A, Otel 1/B, Otel 1/C ve Otel 1/D şeklinde kategorilere ayrılmıştır. Oda tercihli oteller ayrıca Mescid-i Haram’a servislerle en fazla 7 km mesafedeki oteller ve en fazla 700 km mesafedeki oteller şeklinde iki kategoriye ayrılmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   1,5 Milyon Dolara Türk Vatandaşlığı

Oda tercihli otellerden Mescid-i Haram’a servislerle en fazla 7 km mesafedeki oteller Mekke’de yer almakta, en fazla 700 km mesafedeki oteller Medine’de yer almaktadır. Bu otellerden birinde kalmak isterseniz karşınıza 2, 3 ve 4 kişilik odalar çıkacaktır. 2 kişilik odada kişi başı konaklama ücreti 15,500 TL, 3 kişilik odada kişi başı konaklama ücreti 14.000 TL ve 4 kişilik odada kişi başı konaklama ücreti 12,250 TL’dir.

Otel-2 kategorisinde Mekke’de Grand Mekke ve benzeri oteller bulunurken Medine’de Ravda Royal in ve benzeri oteller vardır. Otel 1/A kategorisinde Mekke’de Hilton oteli varken, Medine’de Oberoi oteli vardır. Otel 1/B kategorisinde Mekke’de Hayat Regency varken, Medine’de Hilton bulunmaktadır. Otel 1/C kategorisinde ise Swiss Otel ve Medine’de Rove Medine Oteli vardır. Otel 1/D kategorisinde Marriot Ecyad Mekarim Oteli ve Medine’de ise Rove Medine Oteli vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.