Ziraat Bankası her yıl olduğu gibi 2018 ve 2019 yılında belirli görevlerde personel alımı yapacaktır. Ziraat Katılım Servis Görevlisi pozisyonu için personel alımı yapılması düşünülmektedir.

Servis Görevlisi Nedir?

Banka ürünlerinin operasyonu, satış ve tanıtımını yürütüp müşterilere etkin hizmet sunma pozisyonuna servis görevlisi denmektedir. Servis görevlisi olacak personel adayı öncelikle en az 6 ay şube bankolarında uzman personel ile staj yaparak eğitim alacaktır. Daha sonra beceri ve yeterliliğine göre pazarlama ve operasyon merkezine görevlendirilecektir. Bankada açılacak olan il, ilçe şubeleri tarafından belirlenen kontenjan sınırı ile yerel personel sıfatı ile istihdam edilecektir. Personel adayları ilanlardaki iller için bir tercih hakkı edinecektir. Tercih edilen bölge ve merkezde bulunan farklı ilçelerde görev alabilirler. Personel adayının görev alacağı şube Ziraat Bankası tarafından belirlenir. Mülakat şartı vardır.

Sınav Kaç Aşamadan Oluşacak?

Sınav toplam iki aşamadan oluşmaktadır. Birincisi yazılı, ikincisi sözlü mülakat olarak ayrılmıştır.

Personel Adaylarında Aranan Şartlar Nelerdir?

TC vatandaşı olma zorunluluğu
Yüksekokul ve üniversitelerin 4 yıllık ilgili olan bölüm mezunu olmak ve diplomanın noter taksitli olması
Türk Ceza Kanunu 53. maddesine göre belirlenen haklardan geri kalmamak
Kamu haklarından mahrum olmamak
Erkek adaylarda askerlik görevinin tamamlanmış olması
Akli dengesi yerinde onaylı doktor raporu, görev alabilmesi için herhangi bir hastalığın bulunmaması
Taksirli, bilinçli suçlardan ağırlaştırılmış hapis cezası yada 6 aydan uzun süre alınmış ceza, devlete karşı işlenmiş suçların bulunmaması personel adaylarına karşı aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Servis Görevlisi Maaşları Ne Kadardır?

Servis görevlisi olarak yer alacak personel maaşları kurum tarafından belirlenmiştir. Her yıl yapılan düzenlemeler ile belirli miktarlarda maaş oranında artış görülmektedir. Görev alınan bölge ve yere göre değişiklik gösteren maaşlar ise ortalama olarak 1.600 TL ile 2.100 TL arasında değişiklik göstermektedir.