2018 Yılında En İyi Yatırım Araçları Nelerdir?  Yatırım, bir kaynağın gelir sağlamak amacıyla kullanılmasıdır. Belli bir birikimi sağladıktan sonra, kazancımızı daha da arttırabilmek isteriz. Ancak birikimimi nereye yatırsam kar ederim, ya da benim için daha az riskli olur demeden de geçemeyiz. Eğer ki riske girmek istemiyorsak, en risksiz yatırım aracı günümüzde “Faizdir”. Faiz hem bilinen hem de karlı bir yatırım aracıdır. Günlük olarak, paranızı değerlendirebiliyor, zamanı dolmadan çekseniz bile eskisi gibi kayıplar yaşamıyorsunuz.

Hazine Bonosu ve Devlet Tahvilleri, bir diğer risksiz en iyi yatırım araçlarıdır.

Hazine bonoları nedir ve nasıl kullanılır?

Devlet hazinesi tarafından basılan bonoların vadesi 1 yıldan az olup, Türk lirası veya döviz cinsinden devlete borçlanma senedidir. Devletin kısa vadede fon elde etmek için satışa çıkarmış olduğu hazine bonoları ile yatırımcılar faiz elde ederler. Belirlenen vade sonunda da ödemeler yapılır.

Devlet Tahvilleri, yüksek getiri sağlayan yatırım araçlarıdır. Devlet destekli olduğu için de garantilidir. En iyi Yatırım araçları arasında riskli ve az riskli olanları da vardır. Altın, döviz, emlak, borsa gibi yatırım araçları az riskli yatırım araçları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Altın veya döviz alırken dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir?

Altın ve dövizin alırken düşük, satarken yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Yüksek iken alınan altın ve döviz zarar etme riskini oluşturmaktadır. Borsa da aynı şekilde, riskli gibi görünse bile iyi bir takip ile yüksek kazançlar sağlayabilmektedir. Yükselişi takip edip al-sat yapmak gerekmektedir.

Gayrimenkul iyi bir yatırım aracı mıdır?
İyi bir arazi veya konut seçimi ile gayrimenkule yatırım yapıldığında uzun vadede iyi bir kazanç kaynağı oluşturmaktadır. Riski en aza indirebilmek için, bölge araştırmalarının iyi yapılması gerekmektedir. Konut alımlarında kira getirisinin yüksek olduğu bölgeler tercih edilmelidir