Dünyamızda yer alan finans hizmet sektörlerinden birisi olan bankacılık faaliyetleri hem dünyada hem de ülkemizde sürekli olarak çalışmalarına devam etmektedir. Buna paralel olarak Borsalar ve uluslar arası kuruluşlarda finans alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. Ülkemizde bulunan özel bankacılık hizmetleri uzun yıllardır faaliyetlerine devam etmektedir. Bu bankalardan olan HSBC bankası özel bankalar arasında işlemlerini sürdürmektedir. HSBC bankası ülkemizde 1990 yılında kurulsa da 2001 yılında Demirbank’ın satın alınması ile birlikte birleşme sağlanmış ve HSBC ismini almıştır. Banka ülkemizde hizmetlerini sürdürmenin yanında çalışanları ile birlikte ekonomik olarak da ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Banka her yıl belirli sayıda personel alarak müşterilerin taleplerini sonuçlandırmaktadır.

Ülkemizdeki Bankalar ve HSBC bankasının Hizmet Alanları
Özellikle insanların yoğun olarak kullandığı bankacılık hizmetleri genel olarak şubeler aracılığı ile yapılmaktadır. Bunun yanında internet bankacılığı ve ATM makineleri ile de hizmetlere devam etmektedirler. HSBC bankası ise Kredi kartı, Mortgage ve finans sektöründe hizmet sunmaktadır. Bu kapsamda şubeler aracılığı ile yapılan işlemlerde insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaçların temini için banka her yıl personel ilanı yayınlamaktadır.

HSBC Bankanın Personel İlanları
Dünyada süren ekonomik sorunlar ve krizler nedeniyle HSBC bankası 2017 yılında personel alımını durdurduğunu açıklamıştır. Banka sıkı bir şekilde kemer sıkma politikası eşliğinde banka personel alımı ve maaş zammını 2017 yılı için durdurduğu belirtilmiştir. Bunun yanında banka mevcut personel sayısı ile iş ve işlemlerin sürdürülmesi için gerekli olan tüm tedbirleri aldığını açıklamıştır.

Bankanın Personel ve Şube Kalitesi
HSBC bankası ülkemizde mevcut şubeleri ile birlikte tüm dünyada yer alan müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Bu hizmetin sınırlarının dünyaya yayıldığı bilinmektedir. Hizmet kalitesinin üst seviyede olması amacıyla müşterilerinin tüm dünya ülkelerinde rahat bir şekilde hizmet alması için 73 ülkede yapılanması mevcuttur. Şirketin mevcut kuruluş yeri İngiltere olarak bilinmektedir