18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu

Borsa Ne İşe Yarar?

Günümüzde artık ödemelerde nerede ise paradan daha fazla kullanılmaya başlanan kredi kartları kullanıcılara sayısız fayda sağlamaktadır. Kişinin üzerinde nakit para taşıma zorunluluğunu azaltması, ödemeleri 45 güne kadar ötelemesi, senetsiz taksit yapılması gibi pek çok fayda sunan kredi kartı bu nedenle pek çok kişinin tercihi olmaktadır.

Ancak kredi kartı başvurusu için bankaların aradıkları bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki yaş sınırıdır. 18 yaşından küçük olanlara kredi kartı verilmesi henüz reşit olmadıkları ve yasal yükümlülükleri bulunmadığı için mümkün değildir. Buna ek olarak bazı bankalar ailelerin çocuklarının harcamalarını kontrol edebilmek adına özel kredi kartları çıkarmaktadır.

Örneğin İş Bankası Maxipara Gençlik kartı ile 18 yaş altı kredi kartı kullanımına olanak sağlanmaktadır. Ancak bu kartı kredi kartından ayıran en önemli fark karta önceden para yüklenmesi ve harcamanın bu limit dahilinde yapılabilmesidir. Yani karta ebeveyn para yüklemesi yapmakta ve bu sayede çocuğu karttan harcamada bulunabilmektir. Özetlemek gerekirse çocuğunuza harçlık vermek yerine ona bu kartı alarak karta para yükleyebilir e bu sayede harcamalarını daha kolay takip edebilirsiniz. Buna ek olarak asıl kredi kartı üzerinden çocuğunuz için ek kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Kartı Borcundan Haciz Gelir Mi 2016?

1 Yorum

  1. 18 yaşındayım 2500 tl düzenli gelirim var 50 bin ₺ taşıt kredisi çekmek istiyorum gelirimin hepsini borcu ödemek için kullanıcam her ay 2500 ₺ yani. Kredi kartı kullanmadım kredi puanım falanda yok heralde bilmiyorum bu krediyi çekebilirmiyim ?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.