Bankalar günümüzde kredi onayı verilmesi için ilk olarak müşterilerinin kredi notu sorgulamasını yapmaktadır. Kredi notu seviyesi aynı zamanda hem kredi onayı alınmasını hem de kredi kullanılabilecek limiti etkilemektedir.

Kredi Notum 1200 Kredi Alabilir Miyim?

Kredi notunun 1200 puan olması ne yazık ki turuncu kredi notu ortalaması olarak ta anılan orta riskli kredi notu ortalaması olduğunu göstermektedir. Yani kolay kredi kullanmak isteyen kişiler için bu kredi skoru maalesef yeterli değildir. Ancak kişinin kredi onayı alabilmesi yine de mümkündür. Bunun için bazı kriterlere dikkat edilmesi yeterli olacaktır.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi başvuru formu doldururken dikkat etmeler gereken en önemli nokta kesinlikle en kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaktır. Çünkü en zor kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmak kredi onayı alınmasını imkansız hale getirecektir. Buna ek olarak riskli kredi notu ortalaması olan kişilerin çok yüksek gelir belgesi sunmaları durumunda da kredi onayı alma ihtimalleri artmaktadır.

Ayrıca kredi notu üzerine daha fazla bilgi sahibi olmak için Findeks Kredi Notu Sorgulama adlı makalemizide okumanızı tavsiye ederiz.Böylelikle hangi kredi skoruna kredi verilir veya verilmez üzerine bilgi sahibi olabilirsiniz.