Kısa vadeli acil nakit para ihtiyacı duyan kişiler tarafından en çok tercih edilen kredi vadelerinden biri olan 48 ay vadeli kredi paketinde vade kısa olduğu için ödenen toplam kredi faiz tutarı da düşmektedir. 10000 TL Kredi 24 Ay vadeli olarak kullanılacak olursa bu durumda kişinin ödemesi gereken aylık taksit miktarı kredi kullanılmak için tercih edilen bankaya bağlı olarak belirlenir.

İş Bankası 24 Ay Vadeli Kredi 

24 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerine İş Bankası ihtiyaç kredisi paketlerinde farklı seçenekler sunmaktadır. 10 bin lira kredi kullanılması durumunda İş Bankası ihtiyaç kredisi paketinde aylık ödeme 498 lira olurken İş Bankası maaş müşterisine özel kredi paketinde ödenmesi gereken aylık taksit tutarı 494 lira olarak uygulanmaktadır.

Yapı Kredi 10000 TL Kredi 24 Ay 

10 bin TL ihtiyaç kredisi paketinde 24 ay vade seçeneğinde Yapı Kredi ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1,34 seviyesine çekilirken kredinin aylık ödeme tutarı ise 505 lira olarak uygulanmaktadır. Diğer bankalara oranla biraz yüksek kalan Yapı Kredi ihtiyaç kredisi dosya masrafı olarak ise 52 lira talep etmektedir. 24 ay vadeli kredi paketinde banka maaş müşterilerine özel çok daha kolay kredi onayı vermektedir.

Garanti Bankası Kış Kredisi 

Garanti Bankası tarafından düzenlenen özel kampanya kapsamında 10000 TL kredi kullanmak isteyen kişilere aylık ödemesi 530 lira olan kredi paketinden yararlanma imkanı sağlanmaktadır. Garanti ihtiyaç kredisi kampanyasına özel olarak 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi paketlerine izin verilmekte olup bu kredi paketinde yüzde 1,69 kredi faiz oranı uygulanmaktadır. Bu bankalara ek olarak Vakıfbank kış kredisi, Halk Bankası kamu çalışanlarına özel kredi ve Ziraat Bankası çalışanın artısı tüketici kredisi gibi farklı kredi paketlerinden de yararlanılması mümkündür.