Bankaların mevduat hesaplarındaki tutarları mümkün olan en yüksek seviyede tutabilmeleri daha fazla kredi kullandırmak için ihtiyaç duydukları finansal güce ulaşmalarını sağlaması açısından son derece önemlidir. Bu nedenle her banka mevduat faiz oranları için oldukça avantajlı aralıklar sunmaktadır. Açacağınız mevduat hesabından elde edeceğiniz gelir ise hesap açtığınız tutar, hesap vadesi ve hesap açmak için tercih ettiğiniz bankaya göre belirlenmektedir.

100 Bin TL Mevduat Faizi 

100 bin liraya faiz hesaplamasında tercih ettiğiniz banka kadar tutarın faizde kalacağı süre de toplam getiriyi etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Yani 100 bin liranın yıllık faizi ile 100 bin liranın aylık faizi aynı olmayacağı gibi her bankanın uyguladığı mevduat faiz oranları da farklı olduğu için her bankanın standart aynı getiriyi sunması da mümkün değildir.

100 Bin Lira Aylık Ne Kadar Faiz Getirir?

100 bin liranın 1 aylık getirisi bankalar arasında değişkenlik göstermekle beraber ortalama olarak net kazanç hesaplandığı takdirde 620 ile 775 lira arasında değişkenlik göstermektedir. Şu anda en yüksek mevduat faizi oranını sunan banka Finansbank çift sarılı hesap seçeneği ile yüzde 11.1 mevduat faiz oranı uygulayan Finansbank olarak öne çıkmaktadır.