Evlilik yolunda yürüyen ancak bu yolda hedefine ulaşmak için para sıkıntısı çeken çiftlere artık devlet destekli evlilik kredisi paketinden yararlanma hakkı sunulmaktadır. Bu hak ile beraber evlenmek için yeterli maddi birikime olmayan çiftlere 10 bin TL evlenme kredisi kullandırımı gerçekleştirilmektedir.

Her ne kadar bu tutar pek çok çift için kullanmak istedikleri tutar kadar yüksek olmasa da en azından bir destek sağlaması açısından çok önemlidir. Ancak bu tutarı almak isteyen kişilerin mutlaka evlenme kredisi şartlarını taşımaları gerekir. Bunlardan ilki ve en önemlisi mutlaka çiftlerin kendi maddi koşullarının evlenmeye uygun olmamasıdır.

Yani evlilik kredisi kullanmak istiyorum diyen çiftlerin mutlaka bu krediye maddi açıdan ihtiyaç duymaları şartı aranmaktadır. Buna ek olarak evlilik kredisi almak isteyen çiftlerin mutlaka 18 yaşından büyük 27 yaşından küçük olması şartı aranmaktadır. Bu şartları taşıyan kişilerin Aile ve Sosyal Politikalar Birliği şubelerine şahsen başvuruda bulunması yeterli olacaktır.